HOTEL PANORAMA RESORT****

je zrekonštruovaný moderný apartmánový hotel, ktorý sa nachádza v nadmorskej výške 1300 m.n.m, v nádhernom prostredí Štrbského Plesa. Lokalita Štrbského Plesa je najvyššie položené a najnavštevovanejšieho turistické stredisko Vysokých Tatier, nachádzajúce sa v klimatických kúpeľoch.

Klimatické prostredie Štrbského Plesa pre svoj význam a úspechy v liečbe pacientov s nešpecifickými chronickými chorobami dýchacích ciest má osobitné postavenie medzi slovenskými ako aj európskymi klimatickými liečebnými miestami. Štrbské Pleso je najvyššie položené klimatické miesto na Slovensku, ktoré leží pri rovnomennom jazere glaciálneho pôvodu v nadmorskej výške 1351 m.

Hotel Panoráma - Štrbské pleso

Pri liečbe chronických ochorení dýchacích ciest a predovšetkým bronchiálnej astmy, sa osvedčili práve tie klimatické faktory, ktoré robia zo Štrbského Plesa jedny z najcennejších klimatických liečebných miest v Európe. Liečebne významný pre Štrbské Pleso je nižší parciálny tlak kyslíka, ktorý sa uplatňuje najmä pri regulácii dýchacích funkcií. Priemerná vlhkosť vzduchu na Štrbskom Plese je 76%. Nižšia relatívna vlhkosť uľahčuje vykašlávanie hlienov z dýchacích ciest.

Na Štrbskom Plese sa liečba indikovaných chorôb opiera o priaznivé pôsobenie vysokohorskej klímy na organizmus a telesnú sústavu pacienta prostredníctvom vegetatívneho nervového systému a endokrinného aparátu, pričom základnou liečbou v teréne je liečebný telocvik a pohyb.

Hotel Panoráma - Štrbské pleso

Hotel PANORAMA RESORT**** Vám ponúka ubytovanie v krásnych, priestranných apartmánoch a štúdiách s možnosťou prístelky. Apartmány a štúdiá sú:

  • zariadené moderným, minimalistickým nábytkom
  • rozhloha je od 30 m²
  • ubytovanie vhodné aj pre rodiny s deťmi
  • neopakovateľný výhľad na končiare Vysokých a Nízkych Tatier
  • priestranný balkón – lodžia
  • zariadená kuchynka s chladničkou a mikrovlnou rúrou

Hotel PANORAMA RESORT**** disponuje moderne zariadenou reštauráciou, lobby barom a vonkajšou terasou. V tesnej blízkosti lobby baru sa nachádza detský kútik, ktorý umožňuje rodičom vychutnávať si posedenie s priateľmi pri kvalitných nápojoch a zároveň mať svoje ratolesti na očiach. Pre väčsie deti slúži priestranná herňa so stolným tenisom, biliardom, stolným futbalom a Nintendom wii, kde sa počas prázdnin a sviatkov poriadajú aj detské animácie.

Restauracia - Štrbské pleso

Vonkajšia terasa je príjemným miestom na zdravotnú inhaláciu ideálneho zloženia vzduchu klimatických kúpeľov, naši hostia majú k dispozícii počas celého roka deky a náš personál ochotne obsluhuje hostí aj v zime. V lete sa na terase organizujú letné grilovačky s ponukou kvalitných, čerstvých grilovaných jedál. Pred hotelom sa nachádza veľkometrážna záhrada s detským ihriskom a letnou plážou s lehátkami a možnosťou objednania si letných osviežujúcich nápojov.

Hotel Panoráma - Štrbské pleso

Hotel je vybavený aj konferenčnými sálami, vhodnými na usporiadanie kongresov a seminárov. V hoteli sa nachádza športový obchod, v ktorom majú naši hoteloví hostia 8 % zľavu, taktiež sa na prízemí hotela nachádza vinotéka. Samozrejmosťou je bezplatné wi-fi pripojenie a parkovanie v garáži priamo pod hotelom.